آیا فصل سوم سریال Only Murders in the Building همچنان جذاب خواهد بود؟

دسته بندی : اخبار
آیا فصل سوم سریال Only Murders in the Building همچنان جذاب خواهد بود؟

قسمت آخر فصل دوم سریال Only Murders in the Building تاریک‌تر و جذاب‌تر از قسمت آخر فصل اول است و مجددا مانند پایان فصل اول نشان می‌دهد که فصل سومی نیز قرار است باشد. در پایان فصل دوم قاتل واقعی مشخص می‌شود اما داستان به پایان نمی‌رسد زیرا که قتل نامشخص دیگری رخ ‌می‌دهد که سه شخصیت اصلی سریال درگیر آن می‌شوند و تصمیم می‌گیرند آن را حل کنند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که فصل سوم سریال می‌تواند چنان جذابیتی داشته باشد تا مخاطبین هم‌چنان آن را ادامه دهند؟

سریال کمدی جنایی Only Murders in the Building که در حال حاضر دو فصل از آن منتشر شده است روایت خودکشی است که در یک ساختمان اتفاق افتاده است. سه نفر از اهالی ساختمان با فرض این که خودکشی نبوده و قتل صورت گرفته است شروع به پیدا کردن سرنخ‌هایی می‌گردند و در پادکستی آن را منتشر می‌کنند تا بتوانند قاتل اصلی را پیدا کنند اما بعد از مدتی اهالی ساختمان به همین سه نفر مظنون می‌شوند.

کریگ ارویچ، رئیس Hulu Originals اعلام کرد که سریال تنها قتل‌های داخل ساختمان توانسته با کمدی و سیر داستانی‌اش مخاطبین زیادی را جذب خود کند و مانند گوهری است که در شبکه می‌درخشد. مخاطبین فراوانی هستند که تمایل دارند هنوز هم داستان‌هایی از سه شخصیت اصلی سریال چارلز، الیور و میبل ببیند.

آیا فصل سوم سریال Only Murders in the Building همچنان جذاب خواهد بود؟

اگرچه در ابتدا به نظر می‌رسید که فصل دوم سریال Only Murders in the Building فصل اول را مرور کند و تکراری باشد ولی نشان داد که پایان قوی دارد و بهترین قسمت بین دو فصل سریال شده است.

در فصل اول بانی فولگر، رئیس هیئت مدیره آرکونیا به قتل رسیده بود. چارلز، الیور و میبل که در جست‌و‌جوی حل پرونده‌ی وی بودند، اکنون قتل بانی فولگر به گردن این سه نفر افتاده است. از طرفی دیگر، پادکست رقیب نیز هر سه آن‌ها را مورد سوژه قرار داده است. فصل دوم سریال Only Murders in the Building شروع جذابی داشت اما در قسمت‌های بعدی به مخاطب این حس را می‌دهد که می‌خواهد شبیه به فصل اول باشد زیرا که فصل دوم نیز با موضوعات تکراری آشنا شدن با شخص جدید و معشوقه ناشناس که در گذشته با مقتول در ارتباط بوده و مظنون به قتل او می‌تواند باشد، شروع شده است.

اما خبر خوب این که سازندگان سریال تنها قتل‌های داخل ساختمان متوجه شده‌اند که اگر قرار باشد فصل دوم سریال همانند فصل قبلی پیش برود خیلی زود به شکست خواهند خورد و از نیمه دوم فصل دوم سریال Only Murders in the Building تغییراتی در استراتژی سریال دیده می‌شود. در فصل اول با انتشار ویدئویی از آخرین روز زندگی بانی فولگر اطلاعاتی در اختیار بیننده گذاشت و بیننده را دچار شوک کرد اما اگر قرار باشد همچنان این اطلاعات در فصل دو نیز داده شود تکراری می‌شود در نتیجه در فصل جدید، کار شخصیت‌های اصلی سریال را سخت‌تر کرد و سرنخ‌های کمتری در اختیارشان قرار داده است.

در فصل قبلی سریال Only Murders in the Building به دلیل این که بیننده نسبت به شخصیت‌های اصلی داستان اطلاعات زیادی نداشت باعث می‌شد در هر پیچشی که در داستان سریال اتفاق می‌افتاد به شخصیت‌های اصلی مثل میبل نیز شک کند. اما در فصل جدید اطلاعات بیشتری از گذشته شخصیت‌ها در اختیار بیننده قرار می‌گیرد و کمک می‌کند تا بهتر بتواند تصمیم گیری کند یا حتی پیش‌بینی نماید. حتی دربان ساختمان آرکونیا نیز یکی از مظنونین در فصل اول بود اما در فصل دوم اطلاعات کامل‌تری نسبت به آن پیدا می‌شود. در کل شاید در ابتدای فصل دوم سریال تنها قتل‌های داخل ساختمان ضعیف پیش رفته باشد اما در ادامه در حال جبران است و مجدد مخاطبان را جذب کرده است.

در فصل اول سریال Only Murders in the Building قسمتی وجود داشت که از زاویه نگاه تئو دیماس ماجرا روایت می‌شد، حالا در فصل دوم تئو دیماس همراه با میبل می‌شود و ماجرا را روایت می‌کند که کمک می‌کند مخاطب اطلاعات بیشتری نسبت به شخصیت تئو دیماس پیدا کند. این قسمت از مهم‌ترین قسمت‌ها است چون نشان می‌دهد که اگر شخصی قبلا به طور عمد باعث قتل شخص دیگری شده در نگاه اطرافیان نسبت به خود چه تاثیری دارد و حتی چه قدر می‌تواند مورد ظلم واقع شود.

فصل دوم سریال سرشار از مثال‌هایی است که باعث می‌شود در ابتدا مظنون اصلی مشخص شود ولی بعد نشان می‌دهد که همه این‌ها از نگاه بی‌رحمانه‌ای است که ما به اطرافیان داریم صرفا به خاطر اتفاقی غیرعمدی در گذشته وی پیش آمده و نتیجه‌گیری سریع می‌کنیم که به احتمال زیاد این قتل نیز باید کار آن شخص باشد، هست.

از نگاه بیشتر مخاطبین اگر چه فصل دوم تغییراتی نسبت به فصل اول دارد اما باز هم ضعیف‌تر از فصل اول است. ولی همچنان مخاطب را در فصل دوم نگه می‌دارد چون آخرین قسمت این فصل بسیار مهم است و قسمتی است که قاتل واقعی مشخص می‌شود. پس اگر کسی مخاطب واقعی فصل اول سریال کمدی جنایی Only Murders in the Building باشد حتما تا قسمت آخر فصل دوم نیز تماشا خواهد کرد.

اگرچه در قسمت‌های اخیر فصل دوم سریال تنها قتل‌های داخل ساختمان می‌توان حدس زد که قاتل واقعی چه کسی است اما چون سریال پیچش‌های جذابی داشته پس نحوه علنی کردن قاتل نیز می‌تواند جذاب باشد و مخاطب را تا لحظه آخر سریال بکشاند.

آیا فصل سوم سریال Only Murders in the Building همچنان جذاب خواهد بود؟

در فصل سوم سریال Only Murders in the Building قرار است برعکس فصل‌های قبلی که فقط به قتل در یک ساختمان و آن هم ساختمان آرکونیا می‌پرداخت، به قتل در ساختمان‌های دیگر نیز بپردازد و محدود به یک منطقه از شهر نباشد پس احتمال می‌رود که فصل سوم نیز باید جذاب باشد و کشش داستانی برای مخاطبین داشته باشد.

در فصل دوم سریال بازیگران جدیدی مثل کارا دلوین اضافه شدند که نقش آن چنانی در سیر داستان نداشتند و حتی وقتی شخصیت کارا دلوین در داستان نبود فرقی با بودن آن نداشت. با توجه به این که در فصل سوم سریال تنها قتل‌های داخل ساختمان قرار است تنها به یک ساختمان محدود نباشد به احتمال زیاد شخصیت‌های جدید بیشتری به سریال اضافه خواهند شد و امید است که قوی‌تر از فصل دوم باشد. در فصل دوم حضور پل راد با این که به نظر کمتر بود ولی اثرگذار بود. بازیگرانی چون سلنا گومز، استیو مارتین و مارتین شورت نیز همچنان در سریال ایفای نقش خواهند کرد.

به طور کلی اگرچه فصل دوم سریال Only Murders in the Building نتوانست به خوبی فصل اول باشد ولی همچنان مخاطبان را تا لحظه آخر و مشخص نمودن قاتل اصلی نگه داشت به طور که قسمت آخر فصل دوم بهترین قسمت بین دو فصل بوده است. براساس اخبار منتشر شده قرار است فصل سوم سریال نیز مانند فصل‌های قبلی ده قسمتی باشد و به احتمال زیاد در سال 2023 از شبکه Hulu  نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید