10 انیمه سینمایی برتر

دسته بندی : اخبار
10 انیمه سینمایی برتر

اگر قصد دارید به تازگی وارد جهان انیمه بشوید، در این مطلب 10تا از برترین انیمه‌های سینمایی را به شما معرفی خواهیم نمود که نباید از دستش بدهید. وقتی صحبت از انیمه می‌شود همه نام‌ کارگردان‌ها و سازندگانی چون هایائو میازاکی و استودیو جبیلی و ساتوشی کن و ماکوتو شینکای را به یاد می‌آورند. حتی اگر اوتاکو نباشید هم از بین این لیست، انیمه‌ای هست که شما اسمش را شنیده باشید یا با داستانش آشنا باشید. داستان‌پردازی و شکل گرفتن شخصیت‌ها و همچنین علاقه به اعتماد و انسان‌دوستی و طبیعت‌دوستی در انیمه بسیار مشاهده می‌شود. اوتاکو یک صطلاح ژاپنی است و به افرادی می‌گویند که علاقه فراوانی به انیمه و مانگا دارند و آن‌ها را دنبال می‌کنند. امروزه افراد زیادی در دنیا وجود دارند که اوتاکو هستند.


انیمه سینمایی Spirited Away

انیمه سینمایی Spirited Away

انیمه Spirited Away  زندگی یک دختر ده ساله‌ به نام چیهروی را روایت می‌کند که به همراه پدر و مادرش در حال رفتن به خانه جدیدشان هستند. آن‌ها مسیر را اشتباه می‌روند و به تونلی می‌رسند که به شهربازی می‌رسد. پدر و مادر تصمیم می‌گیرند از تونل بروند تا مسیر جدیدی را کشف کنند. بعد از طی تونل به رستوران متروکه‌ای می‌رسند و پدر و مادر تصمیم می‌گیرند غذا بخورند اما چیهروی غذا نمی‌خورد و شروع به گردش در اطراف می‌کند. چیهروی در حین گردش با پسری به نام هاکو آشنا می‌شود که به او هشدار می‌دهد حتما تا قبل از غروب خورشید برگردد و چیهروی به سمت پدر و مادرش می‌رود تا هشدار هاکو را به آن‌ها می‌دهد ولی متوجه می‌شود که پدر و مادرش بعد از خوردن غذاها تبدیل به خوک بزرگی شده‌اند و نمی‌تواند آن‌ها را برگرداند. خانواده چیهروی مجبور می‌شوند در آن شهر متروکه که سرشار از روح‌ و موجودات ناشناخته است بمانند.

انیمه Spirited Away ساخت هایائو میازاکی که با آثار فوق العاده‌اش همه جهان را مبهوت خود می‌کند. با وجود صحنه‌های خشنی که در بعضی قسمت‌های آثار هایائو میازاکی می‌بینیم اما هدف کلی انیمه‌ها و آثار او تشویق به طبیعت دوستی و اصالت انسان است. انیمه شهر اشباح هم جز برترین انیمه‌های او به شمار می‌آید که حتما پیشنهاد می‌شود تماشا بشود.


انیمه سینمایی Your Name

انیمه سینمایی Your Name

انیمه Your Name  اخیرا بسیار مشهور شده است و مورد استقبال تماشاچی‌های فراوانی در سرتاسر دنیا گردیده است که ساخت ماکوتو شینکای می‌باشد. داستان انیمه Your Name  درباره دو نوجوان به نام‌های میتسوها و تاکی است. میتسوها دختری دبیرستانی است که در شهری کوچک در کوهستان زندگی می‌کند ولی آرزو دارد که بتواند در شهری بزرگ مثل توکیو زندگی کند. تاکی نیز پسری دبیرستانی است که در توکیو زندگی می‌کند و اهل هنر است و همچنین در رستورانی مشغول به کار است. یک روز آرزوی میتسوها به واقعیت تبدیل می‌شود و جای دونوجوان تغییر می‌کند. آن‌ها بعد از مدتی با نوشتن بر روی کاغذ یا موبایل‌هایشان و یا حتی نوشتن بر روی بدن‌هایشان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

انیمه Your Name جز موفق‌ترین انیمه‌های تاریخ ژاپن به شمار می‌آید. از دیگر انیمه‌های مشهور ماکوتو شینکای می‌توان به The Garden of Words  و Promised in Our Early Days  هم نام برد.


انیمه سینمایی Metropolis

انیمه سینمایی Metropolis

انیمه سینمایی Metropolis  یک شهری را در آینده روایت می‌کند که توسط رباب‌ها ساخته شده‌است و انسان‌ها در این شهر در زیرزمین که خودش به دو بخش فاز یک و فاز دو تقسیم شده‌است زندگی کنند. تعداد اندکی انسان هم بر روی زمین زندگی می‌کنند ولی انسان‌هایی هستند که بسیار ثروتمند می‌باشند. حاکم شهر به نام دوک رد دخترش تیما را از دست داده‌است و از دکتری فاسد درخواست می‌کند تا نسخه‌ای از دخترش تیما بسازد تا بتواند جانشین او بشود. حاکم شهر دوک رد، پسر دیگری به نام راک دارد که سال‌ها قبل او را به فرزندی قبول کرده‌است. راک به تیما حسادت می‌ورزد و سعی دارد آزمایش‌های دکتر را نابود و خراب سازد اما به مانعی برمی‌خورد و آن مانع پسر دیگری است که به طور اتفاقی به آن‌جا سفر کرده و از ماجرای راک و تیما با خبر می‌شود و سعی می‌کند تا تیما را نجات دهد. انیمه متروپولیس ساخت سال 2001 می‌باشد.


انیمه سینمایی Wolf Children

انیمه سینمایی Wolf Children

انیمه بچه گرگ‌ها: یوکی و آمه از همان ابتدا شما را جذب داستان خودش می‌کند و زندگی مادری را روایت می‎کند که بایستی دو فرزند گرگینه‌اش را به تنهایی بزرگ کند و با چالش‌های متعددی در این مسیر برخورد می‌کند. چرا فرزندان گرگینه هستند؟ یک روز هانا که مادر این دو فرزند گرگینه هست در دانشگاه با مردی غریبه آشنا می‌شود که قدرت‌های به خصوصی دارد و می‌تواند تبدیل به گرگ بشود. آن‌ها با هم زندگی مشترکشان را آغاز می‌کنند اما بعد از مدتی به مشکلی برمی‌خورند و هانا مجبور می‌شود دو فرزندش را به تنهایی بزرگ کند. هانا نمی‌تواند در آپارتمان یا همانند دیگران زندگی کند چون بچه‌ها زوزه‌هایی شبیه به گرگ می‌کشند و زندگی در آپارتمان برایشان غیر ممکن است. انیمه Wolf Children ساخت سال 2012 می‌باشد.


انیمه سینمایی Howl’s Moving Castle

انیمه سینمایی Howl’s Moving Castle

انیمه سینمایی قلعه متحرک هاول را کمتر کسی در جهان هست که ندیده باشد یا حتی اسمش را نشنیده باشد. انیمه قلعه متحرک هاول ساخت هایائو میازاکی است و در سال 2004 ساخته شده‌است اما چون گرافیک بسیار خوبی دارد اصلا قدیمی به نظر نمی‌رسد. داستان انیمه قلعه متحرک هاول درباره زندگی دختر نوجوانی به نام سوفی است که در شهر کوچکی زندگی می‌کند. یک روز سوفی تصمیم می‌گیرد تا به دیدن خواهرش برود اما در مسیر توسط تعدادی سرباز مورد اذیت قرار می‌گیرد و در همین حین هاول که جادوگری است که در قلعه متحرک زندگی می‌کند، او را نجات می‌دهد و با خود می‌برد. سوفی و هاول کنار یکدیگر دیده می‌شوند و این خبر به گوش جادوگر حسود و بد دیگری به نام جادوگر ویس می‌رسد. جادوگر ویس که در تلاش است قلب هاول را به دست آورد به محل کار سوفی که مغازه‌‌ی کلاه‌فروشی است می‌رود و سوفی را طلسم کرده و او را پیر می‌کند. سوفی برای از بین بردن طلسم به سمت خارج شهر و کوهستان‌ها می‌رود تا بتواند جادوگران بیشتری را ببیند و به او کمک کند ولی خارج از شهر آن چیزی که تصور می‌کرده نیست و ترسناک است. سرانجام به قلعه هاول می‌رسد.

میازاکی در انیمه قلعه متحرک هاول پیری و پیر‌شدن را به دوره‌ی جدیدی از زندگی شخص که در آن فرد جسورتر و آزادتر است به تصویر می‌کشد. گرچه در ابتدا طلسم پیری سوفی را عصبانی می‌کند اما بعد از مدتی او را به شخصیت دیگری تبدیل می‌کند که از خاصیت‌های پیربودن است. در انیمه Howl’s Moving Castle  هاول شخصیت مثبتی دارد و به دنبال رسیدن به انسانیت است. در یک صحنه وقتی به دیدن پادشاه می‌رود از استفاده از بمب برای نابودی آدم‌ها ممانعت می‌کند و درخواست پادشاه را رد می‌کند.


انیمه سینمایی The Garden of Words

انیمه سینمایی The Garden of Words

انیمه باغی از کلمات جز مشهورترین آثار ماکوتو شینکای هست که در سال 2013 ساخته شده است. انیمه باغ کلمات پسر نوجوانی را روایت می‌کند که علاقه‌ای به مدرسه رفتن ندارد ولی علاقه فراوانی به ساخت کفش دارد. یک روز صبح پسر نوجوان با خانمی که سن بیشتری از او دارد در پارک آشنا می‌شود. از همان ابتدا پسر شروع می‌کند و تمام واقعیت‌های زندگی خودش را به زن می‌گوید. به او می‌گوید که چه قدر به ساختن کفش‌ها علاقه دارد و دوست دارد برای او کفش بسازد. زن غریبه در ابتدا واقعیت‌های خودش را نمی‌گوید و مرموز به نظر می‌رسد اما پس از مدتی و مخصوصا بعد از ایده ساخت کفش هر دو متوجه می‌شوند که احساساتی بین آن‌ها شکل گرفته‌است.


انیمه سینمایی Sword of the Stranger

انیمه سینمایی Sword of the Stranger

انیمه سینمایی شمشیرزن غریبه درباره زندگی یک سامورایی است که به طور ناگهان با پسری یتیم که خانواده‌اش را در جنگ از دست داده کمک می‌کند ولی کمک کردن به پسرک برخلاف قوانین سامورایی او است. در گذشته، مرد سامورایی مجبور می‌شود با شمشیرش دو کودک را بکشد و بعد از آن اتفاق نمی‌تواند خودش را ببخشد در نتیجه تصمیم می‌گیرد دیگر ادامه ندهد و در تنهایی به سر ببرد تا روزی که با پسر یتیم آشنا می‌شود و زندگی پسرک پر از چالش است که در نهایت مجبور می‌شود دوباره از شمشیرش استفاده کند.

انیمه سینمایی Sword of the Stranger سرشار از صحنه‌های خشن و شمشیرزنی مثل دیگر آثار سامورایی است اما در نهایت اهدافی عمیق مثل انسان‌دوستی، دوری از خیانت، اعتماد و رستگاری می‌باشد. انیمه سینمایی شمشیرزن غریبه ساخت سال 2007 است و جز برترین انیمه‌های سینمایی جهان به حساب می‌آید.


انیمه سینمایی In this Corner of the World

انیمه سینمایی In this Corner of the World

انیمه سینمایی در این گوشه‌ی دنیا ساخت سال 2016 به کارگردانی سونائو کاتابوچی است و براساس مانگای مشهوری به همین نام ساخته شده است. انیمه سینمایی در این گوشه‌ی دنیا به طور کلی روایت زندگی مردم قبل و بعد از بمب اتمی هیروشیما و ناکازاکی را می‌گوید و جز بهترین انیمه‌ها درباره جنگ جهانی است. داستان انیمه In this Corner of the World  درباره دختری به نام سوزو است که در زمان جنگ جهانی دوم زندگی می‌کند و با همسرش به شهر کورو می‌رود اما خانواده‌اش در شهر هیروشیما زندگی می‌کنند. سوزو علاقه فراوانی به طراحی دارد و تقریبا همیشه مداد و کاغذ همراهش هست و شروع به طراحی می‌کند.


انیمه سینمایی The Tale of the Princess Kaguya

انیمه سینمایی The Tale of the Princess Kaguya

انیمه سینمایی پرنسس کاگویا ساخت سال 2013 است و براساس افسانه قدیمی ژاپنی می‌باشد. انیمه پرنسس کاگویا زندگی یک زن و شوهر مزرعه‌دار را روایت می‌کند که یک روز به طور ناگهان در میان نی‌زارهای بامبو و درخت خیزران دختر بچه‌ای را پیدا می‌کنند و تصمیم می‌گیرند او را به خانه ببرند و بزرگش کنند. آن‌ها نام دخترک را کاگویا می‌گذارند. کاگویا خیلی زودتر از آن‌چه باید بزرگ می‌شود و در کمتر از یک سال می‌تواند راه برود و شعر بخواند. پدر و مادر، کاگویا را مثل هدیه بهشتی می‌دانند و تصمیم ‌می‌گیرند به شهر بروند تا زندگی بهتری داشته باشد. اما کاگویا روحیه متفاوتی دارد و علاقه دارد به ماه برگردد و همچنین دوست دارد که با دوستان قدیمی‌اش در همان روستا زندگی کند. کاگویا نگاه زن سنتی آن زمان را زیر سوال می‌برد و شخصیت مطیع ندارد.

انیمه افسانه پرنسس کاگویا حدود 8 سال طول کشید تا ساخته شود و جز گران‌ترین انیمه‌های ژاپنی است. شاید به خاطر این که از نظر ظاهری اصلا شبیه به آثار جبیلی نیست و گویا مثل طرح آبرنگی می‌باشد.


انیمه سینمایی Ponyo

انیمه سینمایی Ponyo

انیمه سینمایی پونیو ساخت سال 2008 است و روایت زندگی پرنسس ماهی‌های طلاییه که با خواهر و برادرهایشان در آب زندگی می‌کنند. پدرشان به آن‌ها گفته است که هرگز نباید به جهان خارج از آب بروند ولی این پرنسس بسیار کنجکاو است که بداند دنیای خارج از آب چگونه است و روزی تصمیم می‌گیرد که از آب خارج شود و به بیرون برود. وقتی از آب خارج می‌شود با پسری به نام سوسوکه آشنا می‌شود. سوسوکه اسم پرنسس را پونیو صدا می‌کند و همین باعث می‌شود پونیو و سوسوکه با هم دوست بشوند. اما خیلی زود پدر پرنسس با خبر می‌شود و سعی می‌کند تا پونیو را به آب برگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید